zprávy

Čína obsahuje černou listinu těžby kryptoměn v odvětvích, kde je investice zakázána

Čínská bitva proti kryptoměnám pokračuje. Asijská země právě zařadila těžbu kryptoměn na černou listinu odvětví, ve kterých jsou investice čínských a zahraničních uživatelů omezeny nebo zakázány.

Poté, co Čína v květnu vyloučila těžební společnosti, Čína nedávno zakázala všechny transakce související s těmito digitálními aktivy a vytvořila tak nepřátelské prostředí. Natolik, že více než 20 společností, včetně kryptoměnových burz a vývojářů, opustilo veškerou činnost v asijské zemi, podle údajů citovaných China Securities Journal.

Postupně, nejdůležitější kryptoměnové burzy v zemi, sdělovaly svým uživatelům uzavření jejich účtů. Po deseti letech působení v Číně nejstarší čínská burza kryptoměn BTCC potvrdila ukončení provozu v zemi, stejně jako největší čínská burza digitálních aktiv Huobi a mimo jiné také BitZ, BiKi, BHEX, CoinEx a Renrenbit.

Tváří v tvář této situaci a v očekávání, že čínská vláda uloží nová opatření proti těmto digitálním aktivům, se společnosti mobilizují, aby se připravily. Podle Business Insider již TokenPocket a OneKey, dva poskytovatelé peněženek pro kryptoměny, zveřejnili, že již nebudou poskytovat služby uživatelům s bydlištěm v asijské zemi.

Některé společnosti, které nejsou přímo zapojeny do trhu s kryptoměnami, také pociťovaly výzvu postavit se na stranu boje proti digitálním aktivům v Číně. To je případ společnosti Alibaba, která na svém webu zastavila prodej zařízení na těžbu kryptoměn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *