zprávy

Britský premiér Johnson Cowid zrušil během krize návštěvu Indie

Britský premiér Boris Johnson zrušil návštěvu Indie koncem tohoto měsíce s odvoláním na potřebu sledovat reakci Spojeného království na epidemii CVD-19.

Johnson v úterý informoval indického premiéra Narendru Modiho o změně plánů, den po oznámení nového národního uzavření v Anglii, uvedl mluvčí jeho kanceláře.

„S ohledem na národní blokování oznámené včera v noci a na tempo, jakým se nový koronavirus šíří, předseda vlády uvedl, že je pro něj důležité zůstat ve Velké Británii, aby se mohl soustředit na domácí reakci na virus,“ uvedl mluvčí.

„Předseda vlády uvedl, že doufá, že bude schopen navštívit Indii v první polovině roku 2021, a že předseda vlády Modi bude hostem před summitem G7 ve Velké Británii.“

Vláda minulý měsíc oznámila plány Johnsonovy návštěvy Indie v rámci snahy o urychlení obchodních jednání se Spojeným královstvím po odchodu z Evropské unie.

Krize země COVID-19 však od té doby dramaticky eskalovala do nakažlivějších forem a hospitalizace stoupala do nových výšin.

Podle nového uzamčení – třetího ve Velké Británii – musí většina lidí pracovat z domova, školy jsou zavřeny téměř pro všechny studenty a musí být zavřeny pohostinství a základní obchody.

V pondělí v televizním projevu Johnson varoval, že Spojené království je „v kritickém okamžiku“, přičemž soudní spory se stupňují ve všech částech země.

„Jak s vámi dnes večer mluvím, naše nemocnice jsou pod větším tlakem COID než kdykoli od začátku epidemie,“ řekl Johnson a šířil regionální pohled na boj proti epidemii. ”

„Ve většině zemí je již v závěrečných fázích opatření jasné, že je třeba udělat více společně, abychom tuto novou formu dostali pod kontrolu.“

Více než 75 000 lidí ve Velké Británii zemřelo na COVID-19 za 28 dní pozitivního testování od začátku epidemie.

V pondělí došlo k rekordním 58 784 novým případům koronaviru.

Andrew Simmons z Al Jazeera, publikovaný z Londýna, popsal náladu v zemi jako „docela příjemnou“ v návaznosti na jarní případ.

“Lidé se opravdu obávají,” řekl. “Celé toto uzamčení uvidíme na místě nejméně do poloviny února.””Ministr navrhl, že by to mohlo jít do března a jít ještě dále s určitými omezeními.” V plánu je postupně uvolňovat omezení, ale blíží se jaro. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *