zprávy

Nový život Iñaki Urdangarina a rodiny

Dva a půl roku po vstupu do vězení projde život Iñaki Urdangarina významnou změnou. Generální sekretariát vězeňských institucí se 30. prosince dohodl, že umožní manželovi Cristiny de Borbón využívat vězeňský režim podobný třetímu stupni nebo polosvobodě.

Za tímto účelem se švagr Felipe VI musí po zbytek trestu řídit plánem, který spolu s každodenními cestami do práce bude zahrnovat jeho účast v novém programu opětovné integrace ekonomických zločinců (známém pod zkratkou) PIDECO), který interiér uvádí na trh v lednu.

Toto opatření bude znamenat, že Urdangarin opustí věznici Brieva (Ávila), kde byl odsouzen k výkonu trestu pět let a 10 měsíců pro případ Nóos, a bude převezen do cely střediska pro sociální začlenění (CIS, pro Částečně propuštění vězni) v Alcalá de Henares (Madrid), ze kterého denně odchází do práce v ústavu, ve kterém již více než rok spolupracuje při péči o zdravotně postižené osoby.

Králův švagr se vrátí do centra spát, kde bude muset také zůstat o víkendech, kromě jednoho za měsíc, který bude mít dovolenou. To vše nutí rodinu Urdangarin-Borbón upravit své soužití, až dosud podléhá pobytu bývalého vévody z Palmy v Brieva.

Urdangarin byl včera viděn vstupovat do Dona Orioneho v Pozuelo, centru, kde spolupracuje. V letošním roce nebyly zachyceny tradiční fotografie rodiny, která se procházela ulicemi Vitorie se svými dětmi. Už měsíce se všichni snaží jít co nejvíce bez povšimnutí.

Vyhýbají se pozornosti médií nejen proto, aby nezasahovaly do situace ve vězení v Urdangarinu, ale také aby se vyhnuly otázkám reportérů, kteří se jich na ulici ptají, na emeritního krále, který v úterý v Abu Dhabi po dobu pěti měsíců, v úterý oslaví 83 let .

Když si Urdangarin začne užívat tyto volné víkendy, bude moci počítat s podporou svého syna Juana. Nejstarší syn rodiny se přestěhoval do Madridu, jakmile skončilo jeho dobrovolnické období.

Se silným náboženským přesvědčením strávil Juan velkou část svého dospívání prací na projektech podporovaných jezuity. Po ukončení studií v Ženevě se rozhodl strávit volno v Kambodži a strávit čas v Battambangu, městě, kde od roku 1985 vykonává svou humanitární práci monsignor Enrique Figaredo z Kike.

Tento jezuita narozený v Gijónu propaguje prostřednictvím NGO Sauce různé projekty. Mladý muž plánoval pokračovat ve studiu mezinárodních vztahů, které zahájil před dvěma lety na univerzitě v Essexu (Spojené království), ale nakonec se tiše usadil v Madridu.

Na rozdíl od svých bratranců Marichalar nemá noční život a vyhýbá se zaměření médií. Mohl by být kořenem pro svého otce v jeho dnech svobody. Druhou možností je stále Vitoria, kde žije Urdangarská matriarcha, protože se alespoň prozatím neuvažuje o tom, že Cristina de Borbón opustila své bydliště v Ženevě.

Mladší sestra krále Felipe VI žije ve švýcarském městě pouze ve společnosti své dcery Irene, její další tři děti již rodinný dům opustily. Kromě Juana, který byl instalován v Madridu, žije Pablo v Barceloně, kde studuje a hraje házenou v nižších kategoriích Barcelony.

Miguel se letos přestěhoval do Velké Británie, aby zde trénoval environmentální vědy. Madrid je místem setkání všech. V posledních měsících je běžné, že často navštěvují palác La Zarzuela s podporou královny Sofíi, která působí jako babička a hostitelka.

Jeho příchody a odchody jsou diskrétní, stejně jako Infanta Cristina, která si vzala letadlo k návštěvě svého manžela ve vězení Brieva, kdykoli jí to pandemie dovolila. Tyto návštěvy budou dochvilně pokračovat, ať už je Urdangarin jakýkoli.

Infanta nechce ztratit anonymitu, kterou získala v Ženevě. Návrat do Španělska by ji znovu vystavil pozornosti médií v době, kdy Koruna zažívá bouřlivé časy.

Kromě toho ve Švýcarsku pracuje v Nadaci Agá Khan a odtud je nadále spojována s LaCaixa, což je spolupráce, která bude v krátkodobém horizontu ukončena rozhodnutím obou stran.

Cristina de Borbón také čeká na studie své dcery Irene, které se uzavírají až v červnu. Bude to pak, že budoucnost Urdangarinu bude ještě jasnější a okamžik, kdy se rodina rozhodne, kde zřídí své sídlo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *