zprávy

Trump tlačil na vysokého představitele Gruzie, aby zvrátil výsledky voleb

Bezprecedentní tažení odcházejícího amerického prezidenta Donalda Trumpa k zvrácení jeho porážky u volebních uren prošel v sobotu Rubikonem v dlouhém telefonátu, ve kterém tlačil na gruzínského ministra zahraničí, republikána Brada Raffenspergera, aby „našel“ dostatek hlasů, aby zvrátil volební vítězství demokrata Joea Biden ve volbách 3. listopadu.

V záznamu pořízeném The Washington Post trvající jednu hodinu prezident varuje Raffenspergera, že se může dopustit „trestného činu“ za nesplnění jeho požadavků.

„Chci najít jen 11 780 hlasů, protože jsme ten stát vyhráli,“ říká newyorský magnát, který pokračuje v boji proti volbám, přestože soudy jeho obvinění z podvodu odmítly.

Biden, kterému bude 20. ledna složen přísahu jako prezident, porazil Trumpa na tomto území o 11 779 hlasů, podle hlasování – dvakrát počítaného – ověřeného státem.

Prezident se pokusil zvrátit tento výsledek i výsledek dalších států, které byly při jeho porážce klíčové, jako jsou Arizona, Wisconsin, Pensylvánie a Michigan, ale postavil se tváří v tvář soudům, včetně Nejvyššího soudu a generálního prokurátora sám jmenoval William Barr, který nezjistil významné nesrovnalosti, které by mohly změnit výsledek.

Přesto prezident a jeho pomocníci udržují ofenzívu po zemi, moři i vzduchem, aby zvrátili vůli Američanů vyjádřenou při hlasování.

Napětí vyjádřené v sobotní výzvě ke změně počtu je záhadné. “Obyvatelé Gruzie jsou naštvaní, obyvatelé země jsou naštvaní […] A není nic špatného, ​​když to řeknete, víte? Myslím, že vás vaše výpočty selhaly, “řekl Trump gruzínskému úředníkovi podle výpisu zveřejněného The Washington Post.

Raffensperger odpovídá: „No, pane prezidente, výzvou, kterou máte, je, že vaše data nejsou správná.“ V dalším okamžiku Trump zahaluje zahalenou hrozbu. „To je zločin,“ tvrdí a tvrdí, že byly zničeny tisíce Trumpových hlasů, „a to nemůžete dopustit. Je to velké riziko pro vás a vašeho právníka, Ryana [Německo, právník gruzínského ministra zahraničí].

Výměna je odrazem tlaků, které prezident Spojených států vystavuje volebním orgánům své vlastní strany, kteří museli jít ven, aby hájili integritu volebního systému země, která se chlubí tím, že je první demokracie v zemi. svět.

Trump v neděli připustil svou výzvu nejvyššímu gruzínskému představiteli na svém účtu na Twitteru a obvinil jej z toho, že „nemá ponětí“ a není „schopen“ nebo „neochotný“ odpovědět na jeho otázky týkající se nakládání s hlasovacími lístky.

Většina republikánů po týdnech tajných dohod obrátila stránku a uznala Bidena jako nově zvoleného prezidenta. Odhalení tohoto telefonního hovoru vyvolalo kritiku od špičkových jmen stran. Bývalý předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, který v médiích jen velmi málo štěpí, prolomil diskreční pravomoc prohlášením, ve kterém odsuzuje.

“Je obtížné představit si více nedemokratický a protikonzervativní akt, než je federální zásah, který by zvrátil výsledky potvrzené státy a zbavil by miliony Američanů.” „Senátor v Utahu a bývalý kandidát na prezidenta Mitt Romney, pravidelný Trumpov kritik, řekl, že si nikdy nedokázal představit,„ jak se tyto věci dějí v největší demokracii na světě “.

Trumpova křížová výprava má ve Washingtonu stále několik příznivců, kteří chtějí do 20. ledna dělat větší hluk. Ve středu se v hlavním městě země koná dvoukomorové zasedání (Senátu a Sněmovny reprezentantů), které spočítá Bidenovy volební hlasy a potvrdí ho jako vítěz prezidentských voleb, poslední krok před inaugurací.

Přibližně tucet senátorů a několik desítek kongresmanů vznáší námitky a nutí tak hlasovat o výsledku, což jednoduše oddálí a zkomplikuje den. Trump, který nadále trvá na tom, že došlo k volebnímu podvodu, vyzval téhož dne k velké demonstraci svých následovníků.

Kontroverzní telefonická komunikace byla známa dva dny před rozhodujícími volbami pro Bidenovu éru, která se koná přesně v Gruzii. Demokraté a republikáni toto úterý zpochybní dvě křesla, která odpovídají tomuto státu v Senátu a která rozhodnou o kontrole horní komory, což je klíčem k manévrovacímu prostoru v nové Bidenově správě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *