zprávy

Parjetri z Orientu reagovali na masové zatýkání v Hongkongu

Právní tým Juliana Assangeho hledá kauci pro zakladatele WikiLeaks, uvedl britský soudce několik dní poté, co ho přestal posílat do Spojených států, že by takový krok mohl vést k jeho sebevraždě.

Ve středu se ve Westminsterském magistrátním soudu objevila dodávka s Assangeem.

Jednání, které začalo v 10 hodin GMT, předsedala okresní soudkyně Vanessa Baritsová, která v pondělí rozhodla proti pokusům USA o vydání Assange.

Peking to označil za „vážnou provokaci“ hongkonského volebního systému a označil iniciály za nezákonné.

Toto je souhrn reakcí na zatčení.

„Toto jsou opět silné důkazy o tom, že hongkongská legislativa je razítkem,“ uvedla Sunny Cheung, účastnice primárek.

Čínská komunistická strana (ČKS) „doufá, že sníží všechny známky demokracie v tomto městě. Hongkong bude pouze s„ nespokojenými “lidmi, kteří jsou loajální k ČKS.“

Nathan Ain, hongkonský aktivista, který z města uprchl jménem Velké Británie, uvedl, že „potlačování politické svobody a svobody projevu zákonem o národní bezpečnosti dosáhlo jiné úrovně“. V příspěvku na Facebooku dodal: „Lidé v Hongkongu si tuto nenávist musí pamatovat. Každý, kdo stále hájí zákon o národní bezpečnosti a udržuje mír, je nepřítelem obyvatel Hongkongu. “

Anthony Dapiran, hongkonský právník a autor několika knih o protestním hnutí ve městě, stále označoval zatčení za „největší hongkonský útok na demokracii“.

Peking hongkongskou policii hájil a mluvčí čínského ministerstva zahraničí uvedl, že nedošlo k poškození práv a svobod obyvatel města.

Jedinou nevýhodou, řekl Hua Chuning, byl „způsob, jakým se spojily některé hongkongské vnější síly a jednotlivci, aby se pokusili narušit stabilitu a bezpečnost Číny“.

Tchajwanská vláda uvedla, že byla touto překážkou šokována a že Hongkong se změnil z „Orient’s Pearl“ na „Orient’s Purification“.

„Zásah Číny proti demokracii nebude světem ignorován … je to nepřijatelné,“ řekl Lai Qing, viceprezident Tchaj-wanu.

Anthony Blinken, státní tajemník nově zvoleného prezidenta USA Joe Biden, označil masové zatýkání za „útok na ty, kteří se odvážně zasazují o univerzální práva“.

Čínský prezident Si Ťin-pching „vidí rozdělenou a zmatenou Ameriku a neztrácí čas,“ řekl Ben Sassi, člen užšího výboru Senátu pro zpravodajské služby.

„Tyto ohavné kampaně vystavily čínskou komunistickou stranu zbabělým diktátorům, kterými jsou.“

Australská ministryně zahraničí Mary Payne uvedla, že je zatčením znepokojena.

„Austrálie soustavně vyjadřuje znepokojení nad tím, že zákon o národní bezpečnosti podkopává autonomii, demokratickou politiku a právní stát Hongkongu,“ uvedl ve svém prohlášení.

Maya Wang z organizace Human Rights Watch uvedla, že zatčení znamenalo, že se Peking nedozvěděl, že represe jsou na denním pořádku.

„Čínská vláda se rozhodla označit rok 2021 zatčením 50 prodemokratických vůdců v Hongkongu a odstraněním zbytku demokracie ve městě,“ uvedl.

„Peking se opět nedokázal poučit z vlastních chyb Hongkongu: ten, který vytváří odpor a miliony Hongkongů budou i nadále bojovat za své volební právo a volit demokraticky zvolenou vládu.“

“Hongkongská vláda musí zastavit tento nebezpečný postup, kdy se s kritiky zachází jako s zločinci a ohrožení národní bezpečnosti.” Dnes zatčeni by měli být okamžitě propuštěni, pokud nebudou nalezeny důkazy o tom, že by spáchali mezinárodně uznávaný trestný čin. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *