zprávy

Bílý dům ohlásil 7 7,37 miliardový grant pro Portoriko

Trumpova vláda v úterý oznámila, že poskytne 3,7 miliardy dotací na obnovu vodních a čistíren odpadních vod, čerpacích stanic a nádrží poškozených hurikánem Maria před více než třemi lety.

Bílý dům v úterý uvedl, že finanční prostředky poskytne Federální správa pro mimořádné situace na pomoc při rekonstrukci portorických vodních a čistíren odpadních vod, čerpacích stanic, přehrad a nádrží.

Americké území bankrotu karibského ostrova za 1,5 miliardy dolarů bylo před rokem zasaženo ničivým zemětřesením, které ho mělo zachránit před ničivým hurikánem v roce 2013.

Po tomto ničivém hurikánu administrativa pomalu uvolňovala 44 miliard approved schválených pro Portoriko.

Bílý dům ale prohlásil, že jakmile bude vodní fond přidělen, vláda Trumpova přidělí na oživení ostrova více než 40 miliard dolarů.

Trump strávil většinu své administrativy znásilňováním portorikánských úředníků jako zkorumpovaných a nekompetentních a postavil se proti utrácení federálních dolarů za přestavbu všech energetických sítí a další infrastruktury, které Maria v září 2013 zničila.

Ale v září odložil svou hořkou minulost s ostrovem a jeho vůdci, jeho administrativa schválila poplatek 13 13 miliard, který šel na obnovu elektrické sítě, která byla z velké části zničena bouří a způsobila nejdelší temnotu v historii USA.

Toto oznámení přišlo, když Trump přijal voliče z Portorika, zejména do blikajícího státu Florida.

Grant, který byl oznámen v úterý, pokrývá 90 procent odhadovaných nákladů na projekty rozvoje vody a odpadních vod.

Přesto tři roky po bouři byly v Portoriku stále poškozeny tisíce domů. Ostrov byl také poškozen několika ničivými zemětřeseními a je sužován hlubokou hospodářskou krizí, kterou prohloubila epidemie koronavirů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *