zprávy

Gambijský cestovní ruch se potýká s dopadem Covid-19

Tady na této pláži v Gambii to není obvyklá scéna. V ideálním případě, když se blíží Vánoce, bude pláž plná turistů, ale příběh se od vzniku Covid 19 změnil.

V Banjulu a jinde v Gambii trvá turistická sezóna od října, ale po turistech zde nejsou žádné známky nebo jen malé známky.

V Tamale, čtyřhvězdičkovém letovisku poblíž Banjulu, je restaurace během turistické sezóny prakticky prázdná, což je neobvyklá scéna.

Vidíme trochu oživení turismu po Covidu, ale řekněme, že právě teď je to někde kolem 25 % toho, kde bychom měli být,“ řekl Malleh Sallah, manažer plážového hotelu Tamala.

Přestože cestovní omezení Covid 19 učinilo cestování pro mnohé neatraktivním, tento pár z Nizozemska se rozhodl strávit nějaký čas zde na této gambijské pláži.

Nejsou sami, je tu také producent z Pobřeží slonoviny a jeho umělec, aby si užili vánek.

Gambijský turista a obchodník Adama Camara řekl: „Je to 15 minut od mého domova. Zůstávám v Sukutě (čtvrť poblíž Banjulu, ed.) na dálnici. Je to jiné, víš. Bydlím se svou rodinou, a pak, když si chcete odpočinout, nemůžete si odpočinout ve svém rodinném domě, příliš mnoho hluku, děti… Ale tady máte svůj vlastní pokoj, můžete odpočívat, žádné rušení.“

V roce 2019 přispíval cestovní ruch 30 procenty k HDP země, ale některé mezinárodní instituce ho připisovaly 20 procentům.

Ředitel marketingu gambijské rady pro cestovní ruch Adama Njie vysvětlil, že „Z našeho pohledu bychom neměli být příliš závislí na našem zdrojovém trhu.

Příliš jsme se soustředili na evropský trh a zanedbávali jsme náš subregionální trh. Navíc jsme se naučili, že nyní musíme přijmout náš subregionální trh…“

Příjezd turistů klesl z více než 235 000 v roce 2019 na méně než 90 000 v roce 2020, 19 % podniků se zavřelo a po letech růstu Gambie utrpěla recesi, uvádí Mezinárodní měnový fond.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *